Wout Weghorst: Gol kralı olmak isterim

Beşiktaş taraftarlarının transferi öncesinde kendisine, akrabalarına ve arkadaşlarına toplumsal medya üstünden fazlaca sayıda bildiri attığını belirten 29 yaşındaki Hollandalı golcü, “Evime kitap, hırka, Türk yiyecekleri benzer biçimde hediyeler geldi. Beşiktaş’ı tercih etmemdeki en büyük unsur, bu istekti. Binlerce bildiri, taraftarların ilgisi ve fazlaca istemesi beni fazlaca iyi hissettirdi. Bu kadar sevgi ve sıcak ilişki var ise taraftarla hususi ve benzersiz bir bağ oluşturabiliriz diye düşündüm. Bunu kariyerimde asla yaşamadım. Bu kadar fazlaca ilgi ve talep beni fazlaca mutlu hissettirdi. Bu ilgiyi kim yaşasa mutlu olurdu” şeklinde konuştu.
“HARİKA BAŞLAYAN BAĞ, UNUTULMAZ BİR YILLA BERABER DAHA DA KUVVETLENECEK” Taraftarların gönderilmiş olduğu armağanlara şampiyonlukla yanıt vermek istediğinin altını çizen Weghorst, “Beşiktaş için ne gerekiyorsa her şeyi sahada sergileyip, başarıya ulaşmış bir ekip göstermek isterim. Armağan karşılığı olarak ümit ederim kupalar, şampiyonluklar kazanacağız ve mükemmel başlamış olan bağ unutulmaz bir yılla birlikte daha da kuvvetlenecek” İfadelerini kullandı.
“BEŞİKTAŞ’IN İLGİSİ 1 AY ÖNCE BAŞLADI”
Siyah-beyazlı ekibin kendisine ilgisinin 1 ay ilkin başladığını ifade eden Wout Weghorst, “Benim için yeni bir savaşım ve yeni bir serüven. Bu mücadeleden dolayı heyecanlıyım. Daha ilkin Türkiye ile fazlaca fazla iletişimim olmamış, teklif gelmemişti fakat bildiğim en net şey Türk taraftarların mükemmel ve coşkulu olduğuydu. Beşiktaş’ın ilgisi 1 ay ilkin başladı. Bu ilgiyi görünce kendimi iyi hissettim. Taraftarları ve ülkeyi düşündüğümde kariyerim için fazlaca iyi bir adım ve savaşım olacağını hissettirdi. Beşiktaş’ın ve Türkiye’nin en iyi seçenek bulunduğunu hissettim. Süreç heyecanla ilerledi. Oldukça iyi başlamış olan bu sürecin iyi şekilde devam edeceğini düşünüyorum” dedi.
“GOMEZ KADAR BAŞARILI OLMAK İSTİYORUM”
Beşiktaş’ın eski golcüsü Mario Gomez kadar başarıya ulaşmış olmak istediğinin altını çizen Hollandalı golcü, “Ekip içinde sıcak bir halde karşılandım. Kendimi iyi hissediyorum. Gomez inanılmaz bir futbolcu. Almanya’da oynadığım için kendisini tanıyorum. Beşiktaş’ta çok önemli işler çıkardı. Gomez’e saygı duysam da ben başka bir oyuncuyla karşılaştırılmayı seven biri değilim. Ben kendi özelliklerimi yansıtıyorum. Bazı benzerlikler olabilir. Sadece ben kendi özelliklerimle öne çıkmak ve burada Gomez kadar başarıya ulaşmış olmak isterim” şeklinde konuştu.
“GOL KRALI OLMAK İSTİYORUM”
Her forvet oyuncusu benzer biçimde gol kralı olmak istediğini söyleyen Weghorst, şu şekilde konuştu:
“Aktarma sürecinde hocamızla konuştuk. Benimle ilgili neler düşündüğünü, takıma neler katacağımı net biliyorum. Hocamın istediklerinin bende var bulunduğunu biliyorum. İki forvetli sistemde devamlı baskının yüksek olması, enerjik ve tempolu oynamak gerekiyor. Bu oyun içinde forvet olarak tempoyu yüksek tutmam lazım. Hocam benden bunu bekliyor. Bu sisteme alışkınım. Almanya’da uzun süre bu sistemde oynadım. Tüm bunlardan sonrasında gol atmam umut ediliyor. Devamlı ceza sahası içinde olup, gollerle katkı vermem gerekiyor. Hocanın istediği oyuncu tipi olduğumu söyleyebilirim. Forvet olarak en büyük görevim maksimum gol atmak. Almanya’da gol kralı olmak arzu ederdim fakat rakiplerim Haaland ve Lewandovski’ydi. Onların arkasında üçüncü olmak beni doygunluk ediyor. Devamlı en iyisi olmak gerekiyor. Türkiye’de de her forvet benzer biçimde gol kralı olmak isterim. Adım adım düşünüyorum. Şu anda buradayım ve mutluyum. Ligin başlaması için taraftarlarla o atmosferi yaşamak içir sabırsızlanıyorum. Burada hedefim adım adım her maçı ve şampiyonluğu kazanmak. Geçen yıl Şampiyonlar Ligi’nde gol atamadım. Kısa vadede en büyük hedefim Şampiyonlar Ligi’nde oynayıp, goller atmak. Geleceğin neler getireceğini kimse bilmesi imkansız. Taraftarlarımızla birlikte fazlaca iyi bir sürem geçirmek için sabırsızlanıyorum.”
“BEŞİKTAŞ GİBİ BİR TAKIMIN FORVETİ OLMAK BASKIYI BERABERİNDE GETİRİR”
Üstünde baskı olacağını sadece bu baskının fazlaca düzgüsel bulunduğunu söyleyen Weghorst, “Beşiktaş benzer biçimde oynadığı tüm kulvarlarda kupa için yarışan takımın fazlaca iyi oyuncuları ve rotasyon imkanı olması lazım. Beşiktaş benzer biçimde bir takımın forveti olmak baskıyı bununla beraber getirir. Kulüp beni seçiyorsa, gol atmak zorundayım. Bu baskı fazlaca organik bir süreç. Kariyerimde şimdiye kadar fazlaca gol attım. Burada da bunu yapmamak için bir sebep yok. Beşiktaş’ta kalbimle oynayıp savaşarak ne yapmam gerekiyorsa yapacağım. Önde oynamamız ve fazlaca gol atmamız lazım” diye konuştu.
“SAHADA OLMAK VE TOPLA İDMAN YAPMAK İÇİN SABIRSIZLANIYORUM”
Sahada yer almak ve topla antrenman yapmak için sabırsızlandığını belirten Weghorts, “Üç haftalık tatilin son haftasında fizyolojik olarak hazırlanmaya başlamıştım. Şimdi hem idmanlarda hem çeşitli testlerde yer alıyorum. Hocalarımın yapması ihtiyaç duyulan kondisyon yüklemesi var. Sahada olmak ve topla idman yapmak için sabırsızlanıyorum. Öteki arkadaşlarımın fizyolojik antrenmanlarını yapmam gerekiyor. Oyun sistemimizde topu kaybettikten sonrasında geri kapma, baskı yapma mantalitemiz olduğundan bu tür idmanları gerçekleştirmemiz gerekiyor. Hepimiz bu durumdan memnun. Savaşan, baskı icra eden ekip olmak için bu kampta hepsini yapmamız gerekiyor. Bu yüzden de mutluyum” ifadelerini kullandı.
“DUYGUSAL VE NET BİR İNSANIM” 
Duygusal ve net bir insan bulunduğunu söyleyen Hollandalı golcü sözlerini şu şekilde noktaladı:
“Saha haricinde iyi insan olmayı hedeflediğini söyleyen Weghorst, “Saha içinde ve saha dışındaki kariyerim benzer. Ben net ve duygusal bir insanım. Hislerimi yoğun yaşarım. Saha içinde ekip için her şeyi veren, başarı için savaşan biriyim. Saha haricinde da benzerim. Öncelikli hedefim iyi bir insan ve iyi bir baba olmak.”

Son Dakika Haberler